Nie każdy wie, że algi morskie można spożywać, mało tego, mają wspaniałe właściwości zdrowotne. Czym są algi morskie, co zawierają i jakie mają działanie? 

Algi morskie-co to takiego?

Być może większość z was wie, że algi morskie to inaczej glony, występują głównie w oceanach i morzach. Dzielimy je na kilka gatunków, Brunatnice, Krasnorosty, Zielenice i Mikroalgi. Są to jadalne wodorosty, w przemyśle sporzywczym i kosmetyce są określane jako Spirulina i Chlorella.

Algi-morskie-co-to


Jakie właściwości mają algi morskie?

Są bogatym źródłem mikro i makroelementów, takich jak: potas, magnez, wapń, żelazo, cynk, fosfor, fluor, miedź, mangan i jod. Ponadto zawierają szereg witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu m.in. witaminy z grupy B, A, C, D, K, E. 
Algi morskie mają także wysoką  ilość białka. 


Jakie działanie mają algi? 


  • Przede wszystkim doskonale oczyszczają organizm z toksyn, dlatego polecane są w głównej mierze osobom, które stosują leki bądź palą papierosy. 
  • Działają stymulująco na układ immunologiczny, przez co wzmacniają odporność organizmu.
  • Mają działanie przeciwnowotworowe
  • Chronią przed infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi
  • Poprawiają trawienie
  • Działają osłonowo na błonę śluzową żołądka
  • Poprawiają wchłanianie składników pokarmowych z jedzenia


Gdzie kupić algi morskie?

Algi morskie występują głównie w formie proszku, który spożywamy w koktajlach bądź jako dodatek do dań, można także kupić suszone liście alg morskich i różne suplementy diety. 
Możemy je kupić w aptece (należy pytać o Chlorelle bądź Spirulinę), w sklepach ze zdrową żywnością, lub w sklepach internetowych.Polecamy:

spirulina-w-proszku


Chlorella w proszku

chlorella-w-proszku
Chlorella w tabletkach

chlorella-tabletki
Algi morskie suszone

algi-morskie-suszone