Dlaczego suszone owoce są tak bardzo niedoceniane?

Uważa się, że suszone owoce są tuczące i zawierają dużą ilość cukru, jednak to nie do końca prawda, suszone owoce są kaloryczne, ale jednocześnie mogą wspomagać odchudzanie, i tak, zawierają dużą ilość cukru, ale są to cukry naturalne, takie jak fruktoza i glukoza, są to cukry, które pozytywnie wpływają na nasz organizm.


Suszone owoce są kaloryczne i odchudzają? Ale jak to? 

Duża ilość błonnika, zawarta w suszonych owocach sprawia, że proces trawienia przebiega znacznie sprawniej.
Jednak to nie wszystko, suszone owoce usprawniają wiele procesów metabolicznych w naszym organizmie, dzięki czemu przyśpiesza nasz metabolizm. Dodatkowo zawierają duże ilości witamin i składników mineralnych, które także pozytywnie oddziałują na funkcjonowanie naszego organizmu.


Suszone owoce-czy wszystkie są zdrowe? 

Tutaj niestety muszę was zmartwić, w supermarketach często spotykamy się z suszonymi owocami, do których dodawane są duże ilości cukru i konserwantów, w ten sposób dłużej zachowają świeżość, ale tracą na swoich właściwościach zdrowotnych. Takie owoce zawierają znacznie mniej substancji odżywczych, a w niektórych przypadkach mogą nawet szkodzić.

suszone-owoce


Na co należy uważać, kupując suszone owoce?

Przede wszystkim trzeba uważać na suszone owoce, które zawierają konserwant E220(dwutlenek siarki), konserwant ten sprawia, że suszone owoce wyglądają świeżo, są błyszczące i ładne, jednak tracą swoje właściwości.
Dodatkowo należy uważać na te produkty, do których są dodawane cukry i inne konserwanty.


Jakie suszone owoce wybrać?

Najzdrowsze będą takie, które nie są dodatkowo słodzone i zostały zebrane z ekologicznej produkcji, w składzie powinien się znajdować tylko dany suszony owoc, ewentualnie sok owocowy. 


Jak przechowywać suszone owoce?

Najlepiej zamknąć w szczelnym pojemniku i schować w ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej, należy uważać, aby do pojemnika nie dostała się wilgoć, gdyż może to sprawić, że owoce spleśnieją.

Jak i ile suszonych owoców jeść?

Standardowa porcja to ok. 40 gram dziennie (w zależności od gatunku suszonego owocu), taka ilość zapewni nam wiele korzyści zdrowotnych. Możemy dowolnie mieszać różne rodzaje owoców, można również zmieszać z orzechami, co da nam ciekawy efekt smakowy.


Gdzie kupić dobre jakościowo suszone owoce?

Najlepiej w sklepach ze zdrową żywnością, stacjonarnych bądź internetowych, możemy też sami wysuszyć. 

W naszym sklepie znajdziecie państwo szeroką ofertę suszonych owoców 100% naturalnych, z ekologicznych produkcji.

Suszone owoce
Jabłka suszone
Chipsy jabłkowe
Daktyle
Daktyle w czekoladzie
Morele suszone
Morwa biała suszona
Morwa czarna suszona
Banan suszony
Rodzynki
Krążki ananasa suszone
Mango suszone
Żurawina suszona niesłodzona
Figi suszone
Śliwki suszone
Wiśnie suszone
Jagody Goji suszone
Jagody Inkaskie suszone
Malina suszona
Truskawki liofilizowane
Proszek z owoców bogatych w witaminy