Zioła czy syntetyczne tabletki?

Zioła znane są ze swoich leczniczych właściwości od tysięcy lat, niegdyś leczyło się nimi prawie wszystkie schorzenia, stosowało się je zewnętrznie i wewnętrznie. W dzisiejszych czasach odchodzą one powoli w zapomnienie, ponieważ posiadamy syntetyczne lekarstwa prawie na wszystko. Oczywiście leki z laboratorium bez wątpienia leczą i czasami są zbawieniem, jednak zazwyczaj leczą objawy, a nie przyczynę i pozostawiają skutki uboczne, zresztą nie od dziś wiadomo, jak działają koncerny farmaceutyczne...
Jednak czy słusznie rezygnujemy z ziół na rzecz lekarstw z laboratorium? Otóż większość przypadłości można z powodzeniem leczyć ziołami, sprawdzają się świetnie w dolegliwościach trawiennych, przy problemach z drogami moczowymi, na problemy z układem oddechowym i w wielu innych dolegliwościach zdrowotnych, lista schorzeń, które leczy się ziołami, jest naprawdę długa, ale o tym poniżej.


Jak dobrać zioła do swojego problemu?

Należy pamiętać o tym, że nie można leczyć się ziołami bez nadzoru obeznanej w temacie osoby. Aby skutecznie leczyć się ziołami, należy udać się do kogoś, kto jest ekspertem w tej dziedzinie(fitoterapeuta), taka osoba, wykona z Tobą konsultację i na postawie Twoich dolegliwości, przepiszę odpowiednie zioła i zaleci jak je stosować. Należy jednak uważać na oszustów, którzy będą próbowali sprzedać Ci niewiadomego pochodzenia "ziółka", które kosztują krocie i prawdopodobnie nie działają. Prawdziwy fitoterapeuta przygotuje dla Ciebie listę ziół, które samemu kupisz w aptece, sklepach zielarskich, lub w internecie i nie będzie Ci próbował wcisnąć "wspaniałego lekarstwa na wszystko"
ziola-suche

Jak stosować zioła?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ zioła należy odpowiednio dobrać do problemu, jednak podam tutaj przepis wg. Ojca Klimuszko, który z powodzeniem wyleczył tysiące osób na całym świecie i nigdy nawet nie żądał za to zapłaty. Uważał on, że skutecznie działają tylko zioła połączone ze sobą i zazwyczaj składają się z 5, 7, 9 lub 11 odpowiednio dobranych ziół. Wg. Ojca Klimuszko na każde użycie należ brać kopiastą łyżkę stołową mieszanki ziołowej, zalać szklanką wrzątkiem i odstawić pod przykryciem na 3 godziny, następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić 3 razy dziennie po szklance przed posiłkiem. Wyjątkiem są tu zioła na przeczyszczenie, które należy pić raz dziennie, po lekkim posiłku.

Zioła w leczeniu 

Jak już wcześniej wspomniałem, ziołami można wyleczyć prawie wszystko, więc ciężko wypisać wszystkie dolegliwości i schorzenia, które się nimi leczy, jednak napiszę Wam ogólnie, na co potrafią pomóc:

 • Choroby płucno-oskrzelowe
 • Choroby układu krążenia
 • Choroby krwi
 • Zaburzenia w przemianie materii
 • Choroby dróg moczowych
 • Choroby przewodu pokarmowego
 • Choroby wątroby i dróg żółciowych
 • Choroby gośćcowo-reumatyczne
 • Choroby skórne
 • Choroby układu nerwowego
 • Uczulenia i alergie
 • Choroby kobiece 
ziola
Czy można zbierać zioła samemu?

Można, zioła rosną praktycznie wszędzie i na każdej łące znajdziesz ich mnóstwo, jednak jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy na ten temat, to radzę tego nie robić, gdyż takimi praktykami bardzo łatwo sobie zaszkodzić. Dla zainteresowanych mogę przesłać dokładny opis jak zbierać i suszyć zioła, wystarczy skontaktować się ze mną na Facebooku, Instagramie lub telefonicznie (kontakt znajdziesz na dole tej strony)

Gdzie kupić zioła?

Z roku na rok, zasób ziół maleje, gdyż koncerny farmaceutyczne skutecznie wypierają naturalnych konkurentów, ponieważ żeby zarabiać, potrzebują chorych ludzi, ale na ten temat nie będę się rozpisywać. Zioła kupimy przede wszystkim w sklepach zielarskich i aptekach, a także w sklepach internetowych.
Zachęcam także do sprawdzenia naszej oferty ziół i mieszanek ziołowych.