Dlaczego zdrowe odżywianie powinno być podstawą w naszym życiu?

Stare powiedzenie mówi: "Jesteś tym, co jesz", dlatego, jeśli spożywasz głównie jedzenie wysoko przetworzone, pełne chemii i cukru, to nie oczekuj, że będziesz tryskać energią i cieszyć się dobrym zdrowiem, nawet jeśli masz mocny organizm, nie chorujesz i czujesz się dobrze, nie oznacza to, że możesz jeść, co chcesz, bo prędzej czy później, ciało zaniedbywane latami, zacznie Cię zawodzić, a wtedy, skutki mogą być już nieodwracalne.


Jelita drugim mózgiem?

Czy wiesz o tym, że bakterie, które masz w jelitach, mają ogromny wpływ na to, jak się czujesz psychicznie i fizycznie? Często, nieodpowiednia flora bakteryjna w jelitach może być przyczyną depresji. W wielu przypadkach choroby zaczynają się właśnie tam. Więc jeśli czujesz się źle, nie masz energii i trudno Ci panować nad emocjami, to w pierwszej kolejności zastanów nad tym, co jesz, i czy dostarczasz w swojej diecie odpowiednią ilość błonnika, kiszonek lub innych naturalnych probiotyków i żywności bogatej w witaminy

No i oczywiście ruch, spacery, treningi lub jakakolwiek aktywność fizyczna, to absolutna podstawa zdrowych jelit i całego organizmu. 

Warto też zwrócić uwagę na antybiotyki, wiadome, że to jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości, ale ma też wiele skutków ubocznych, m.in. niszczy florę bakteryjną jelit, więc jeśli stosujesz lub stosowałaś(eś) niedawno antybiotyk, to koniecznie zadbaj o odbudowę flory bakteryjnej. Stan jelit bardzo często uwydatnia się na naszej skórze, wysypki, pryszcze i krosty to w wielu przypadkach skutek naszej niewłaściwej diety i zaniedbywania jelit.


Co jeść, aby cieszyć się zdrowiem?

Przede wszystkim ogranicz spożycie cukru, białej mąki, przetworzonej i konserwowanej żywności, fast foodów i wszelkiej maści chemii. Zacznij jeść więcej warzyw, owoców, kiszonek, kasz, ryb i innej naturalnej żywności, i uwaga, może to zabrzmieć jak reklama naszego sklepu, ale warto wybierać produkty ekologiczne, dlaczego? Dlatego że do ich produkcji nie używa się tyle środków chemicznych co na zwykłych plantacjach, nie wierzysz? Kup sobie tester żywności i sam się przekonaj, a jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, to poszukaj filmików w internecie, gdzie ludzie sprawdzają żywność takimi testerami i zobacz jak bardzo produkty ekologiczne, różnią się od tych zwykłych.
Wiem, że się powtarzam, ale nie zapomnij o ruchu ;)
warzywa


Zdrowe fizyczne i psychiczne

Jeśli odżywiasz się zdrowo to wspaniale, masz już podstawy, ale pamiętaj, zdrowa żywność to nie wszystko, bardzo ważne jest, aby zadbać także o zdrowie psychiczne, ale jak to zrobić?
Sposobów jest wiele, możesz zacząć medytować, czytać książki, prowadzić dziennik wdzięczności, zapisywać swoje uczucia i je analizować, uprawiać jogę i/lub seks ;), wychodzić na spacery do lasu, skupiać się na chwili obecnej i grać w hazard (żart, no chyba, że tylko wygrywasz :D). Jak widzisz, metod jest naprawdę sporo, a czasami warto trochę zwolnić i się zastanowić nad tym, gdzie ja tak właściwie biegnę.Mam nadzieje, że przekonałem Cię o słuszności zdrowego odżywiania, jak zawsze zapraszam do sprawdzenia naszej oferty ekologicznych produktów i zachęcam do zakupów, dziś każdy, kto się zarejestruje, otrzyma rabat w wysokości 10% na cały asortyment, jako zachęta do zdrowego trybu życia ;)